TOPEKA — Below is the 2017-18 Topeka Capital-Journal All-Class teams:

GIRLS

Class 6A

First team

Carly Bachelor, Washburn Rural, 6-0, jr.

Kennedy Brown, Derby, 6-6, jr.

Christianna Carr, Manhattan, 6-0, sr.

E’Lease Stafford, Lawrence, 5-11, sr.

Sydney Wilson, Olathe East, 6-0, sr.

Second team

Sarah Beth Gueldner, Olathe Northwest, 5-8, jr.

Tre’Zure Jobe, Wichita South, 5-7, jr.

Brooke Lansford, Blue Valley West, 5-8, sr.

Jordann Nachbar, SM Northwest, 5-1, sr.

Skylar Washington, Gardner-Edgerton, 5-10, sr.

Third team

Chisom Ajekwu, Lawrence, 6-3, jr.

Tor’e Alford, Derby, 5-8, jr.

Kasey Hazell, Hutchinson, 5-11, sr.

Chloe Kuckelman, Blue Valley North, 5-8, jr.

Makenna Winemiller, Olathe East, 5-5, jr.

Honorable mention

Chisom Ajekwu, jr. Lawrence; Jaryn Benning, jr. Topeka High; Hannah Black, jr. SM Northwest; Caroline Hershberger, jr., Olathe South; Loah-Anh Johnson, sr., Wichita South; Molly Kaemmer, so., Olathe East; Alana Kramer, sr., Junction City; Lele Love, so., SM North; Robyn MacDonald, sr. SM South; Dymond McElrath, sr., Wichita East; Leyanna McGinnis, jr., Olathe North; Kendall Michalski, sr., Washburn Rural; Aliyah Myers, jr., Derby; Kynli Nelson, sr. Gardner-Edgerton; Chidera Okoro, so., Dodge City; Sandra Pollard, sr., Wichita Southeast; Kierra Prim, so., SM West; Alexis Snodgrass, jr., Wichita Northwest; Kia Wilson, jr. Manhattan; Dani Winslow, so., Olathe South; Megan Worthington, sr., Manhattan.

Class 5A

First team

Elisa Backes, Salina Central, 6-1, sr.

Kade Hackerott, Goddard, 5-11, so.

Katie Horyna, Liberal, 5-9, so.

Sereena Weledji, Aquinas, 6-0, sr.

Evan Zars, Mill Valley, 6-1, sr.

Second team

Shanti Henry, Andover, 5-7, jr.

Halie Jones, Maize, 5-9, jr.

Allison McFarren, Carroll, 5-4, sr.

Ishante Suttington, Kansas City Schlagle, 5-7, so.

Alayna Townsell, Aquinas, 6-0, jr.

Third team

Dariauna Carter, Highland Park, 5-4, so.

DesiRay Kernal, NEWTON, 6-1, jr.

Lydia Ostenson, Shawnee Heights, 5-8, sr.

Gerenda Smith, Lansing, 5-7, jr.

Camryn Turner, Seaman, 5-8, fr.

Honorable mention

Taylor Antonowich, sr. NEWTON; Presley Barton, jr. Mill Valley; Carley Brack, sr., Great Bend; Alexis Caughton, jr., Maize; Camille Evans, so., Kansas City Schlagle; Mary Goetz, sr., St. James Academy; Britney Ho, jr., Carroll; Lauren Johnson, jr., Maize South; Claire Kaifes, jr., Mill Valley; Taylor Lang, jr., Lansing; Jae’Mya Lyons, fr., Highland Park; Katera Mayfield, so., Seaman; Taylor Milleson, jr., Emporia; Brenna Monty, sr., Kapaun; Machia Mullins, so., Liberal; Madden Petty, fr., Pittsburg; Isabelle Reynolds, sr., Andover; Cierra Robinson, sr., Leavenwworth; Anna Roulston, sr., Kapaun; Mackenzie Shupe, so, DeSoto; Allison Thomas, sr., Aquinas; Katie Wagner, so., Maize South; Tylieea Wallace, fr., Kansas City Schlagle.

Class 4A, Division I

First team

Ryan Cobbins, Kansas City Piper, 6-0, jr.

Tristan Gegg, Labette County, 5-6, sr.

Johnni Gonzalez, Miege, 5-6, jr.

Taylor Robertson, McPherson, 5-9, sr.

Ryann Stearns, Andover Central, 5-10, sr.

Second team

Carissa Beck, Circle, 5-7, jr.

Madison Cook, Fort Scott, 5-11, sr.

Jayden Marlnee, Augusta, 5-9, jr.

Elizabeth Vaughn, Kansas City Sumner, 5-9, sr.

Peyton Verhulst, Miege, 6-2, fr.

Third team

Sydney Burton, Abilene, 5-7, jr.

Mandi Cooks, McPherson, 6-0, sr.

Faith Hawthorne, Miege, 6-1, fr.

Avery Rusk, Wellington, 5-9, sr.

Ali Vigil, Kansas City Piper, 5-11, so.

Honorable mention

Sydney Adler, jr. Rose Hill; Mya Allen, jr., Kansas City Sumner; Gina Ballesteros, jr. Ulysses; Justice Brackney, jr., Labette County; Ashtyn Brown, sr., Andover Central; Skyelar Brown, sr., Fort Scott; Carson Buffington, jr., Louisburg; Mandi Cooks, sr., McPherson; Emma Cunningham, so., Rose Hill; Lauren Delker, jr., Spring Hill; Chesney Downing, sr., Atchison; Ady Edwards, sr., Paola; Shayland French, sr., Wellington; Meghan Goff, jr., Spring Hill; Riley Hett, jr., McPherson; Alyson Potter, jr., Circle; Emily Randall, so., Winfield; Abbee Rhodes, jr., Augusta; Lyssa Schabel, sr., Independence; Savannah Schneider, jr., Hays; Kamryn Shaffer, sr., Ottawa; Evelyn Vazquez, fr., Kansas City Piper; Chassidy Weathers, sr., Arkansas City; Kim Whetstone, so., Bonner Springs; Hannah Willey, jr., Abilene; Skyler Williams, sr., Paola; Katie Yankovich, sr., Basehor-Linwood.

Class 4A, Division II

First team

Cydney Bergmann, Concordia, 5-8, sr.

Sydnee Crain, Girard, 5-8, sr.

Mariah Murdie, Jefferson West, 6-3, sr.

Abby Ogle, Baldwin, 5-8, sr.

Shay Tanking, Holton, 5-7, sr.

Second team

Delaney Barnes, Baxter Springs, 5-11, so.

Brooklyn Hunter, Hayden, 6-0, jr.

Sydney Pacha, Marysville, 5-6, sr.

Nena Taylor, Parsons, 5-8, jr.

Kirsten Young, Burlington, 5-8, jr.

Third team

Sami Bartels, Marysville, 5-11, so.

Clara Edwards, Clay Center, 6-0, fr.

Bria Gutschenritter, Andale, 5-8, sr.

Brooklyn Harper, Hugoton, 5-7, sr.

Karsyn Youngblood, Columbus, 5-10, so.

Honorable mention

Alex Bearup, sr., Wichita Trinity; Rachel Bergkamp, sr., Andale; Ashlynn Bledsoe, so., Chapman; Ellie Carson, jr., Iola; Morgan Cassidy, sr., Columbus; Ayanna Correll, jr., Parsons; Madyson Cox, jr., Galena; Madison Davis, jr., Frontenac; Ashlynn Doebele, jr., Burlington; Hannah Ferguson, sr., Clay Center; Morgan Geist, sr., Andale; Paige Jensen, sr., Galena; Piper Johnson, sr., Santa Fe Trail; McKenna Kirkpatrick, so., Chapman; Maggie Knoblauch, so., Andale; Kayla Kurtz, jr., Baldwin; Carly Lindenmeyer, jr., Baldwin; Sophie Mader, sr., Nickerson; Aaliyah Negonsott, jr., Jefferson West; Madison Ontjes, so., Nickerson; Taylor Peterson, sr., Frontenac; Sophia Purcell, so., Hayden; JoHanna Rawlins, sr., Hugoton; Eboni Sapien, sr., Holcomb; Kelsey Simmons, sr., Santa Fe Trail; Abbey Underhill, jr., Baxter Springs.

Class 3A

First team

Bailey Bangert, Kingman, 5-6, sr.

Taylor Joplin, Garden Plain, 6-0, sr.

Laura Macke, Nemaha Central, 6-1, sr.

Kayla Vitztum, Thomas More Prep-Marian, 5-11, sr.

Taya Wilson, Sterling, 5-10, sr.

Second team

Sydney Dwyer, Wellsville, 5-5, sr.

Emmiley Hendrixson, Haven, 5-3, sr.

Sydney Johnson, Beloit, 6-2, sr.

Faith Martin, Mission Valley, 6-0, sr.

Jaclyn Schulte, Russell, 5-7, sr.

Third team

Sabrina Bellar, Conway Springs, 5-10, sr.

Lea Coccetella, Wichita Independent, 5-10, sr.

Kailey Jo Ince, HESSTON, 6-2, sr.

Tamo Thomas, Royal Valley, 5-9, sr.

Daphne Williams, HALSTEAD, 5-6, sr.

Honorable mention

Demi Aamold, so., Wellsville; Sydney Bangert, sr., Kingman; Sydney Barrett, jr., Beloit; Marissa Bates, sr., Silver Lake; Mary Broxterman, jr., Royal Valley; Brea Buoy, sr., Caney Valley; Kimalee Cook, fr., REMINGTON; Jacy Dalinghaus, jr., Nemaha Central; Kolby Davis, sr., Ellsworth; Madison Dehlinger, sr., Eureka; Tiffany Dortland, jr., Russell; Janell Douvier, sr., Wichtia Independent; Emily Earhart, sr., Riley County; Karenna Gerber, fr., HALSTEAD; Abby Gordon, so., Garden Plain; Josie Harrison, jr., St. Marys; Lindsey Heim, jr., Pleasant Ridge; Caila Hill, jr., Rossville; Sydney Hilliard, sr., SEDGWICK; Logan Hurla, sr., St. Marys; Sailor Jackson, jr., SE-Cherokee; Taylor Jantz, jr., Cimarron; Brittney Jennings, sr., SW Heights; Elise Kaiser, so., HESSTON; Jenna Keller, so., Perry-Lecompton; Aubrey Koenigsman, sr., Thomas More Prep-Marian; Kayla Koester, jr., Conway Springs; Madelyn Koop, fr., Eureka; Ali LaFroge, sr., Erie; Paige McDaniel, jr., Wellsville; Faith Paramore, so., Haven; Beau Peterson, sr., Council Grove; Macie Price, sr., Scott City; Sophia Rohling, jr., Neodesha; Heather Ronnebaum, sr., Maur Hill; Emily Smith, sr., Scott City; Kadie Smith, sr., Cheney; Jill Stephens, so., Colby; Tori Thomson, sr., Riley County; Rylan Wilhite, sr., Humboldt.

Class 2A

First team

Connor Keith, Hill City, 5-4, sr.

Emily Ryan, Central Plains, 5-9, so.

Karsen Schultz, Wabaunsee, 5-9, sr.

Kayla Smith, Valley Heights, 5-8, sr.

Brianna Vogts, Olpe, 5-9, sr.

Second team

Cathy Farmer, Colgan, 5-10, jr.

Kourtney Hanson, Marion, 5-7, sr.

Eden Hiebert, GOESSEL, 6-0, sr.

Josie Weishaar, Jefferson North, 5-8, so.

Ashtyn Wiebe, BEREAN ACADEMY, 5-7, sr.

Third team

Aubree Dewey, Plainville, 5-7, so.

Addyson Emmons, Bluestem, 5-7, jr.

Ehlaina Hartman, Spearville, 5-9, so.

Bethany Stucky, MOUNDRIDGE, 5-9, sr.

Brecken VandenHoek, Kiowa County, 5-8, jr.

Honorable mention

Kyla Alojacin, jr., Medicine Lodge; Hanna Bracelin, sr., St. Francis; Camille Bradshaw, sr., Hodgeman County; Addie Campbell, so., Hoxie; Rebekah Castle, sr., Hoxie; Ally Cochran, so., Sacred Heart; Allison Crist, sr., Lincoln; Callie Dannels, sr., Madison; Kylie Dohl, so., Jackson Heights; Rylee Gleason, jr., Kinsley; Alissa Heskamp, fr., Spearville; Brittney Hiebert, sr., GOESSEL; Madelyn Hutley, so., Wabaunsee; Kendi Keller, sr., Syracuse; Carrie Kennedy, sr., Hill City; Mia Kells, jr., Sublette; Rachel Lamatsch, so., Central Plains; Sierra Lingafelter, sr., Kiowa County; Jordyn Lowrie, so., Oakley; Zoe Marshall, sr., Pleasanton; Khylee Massey, so., Northern Heights; Macy McClendon, jr., West Elk; Megan McClendon, so., West Elk; MaKayla Michael, sr., Inman; Emma Miller, jr., Olpe; Abby Oliver, jr., Wabaunsee; Aubrey Piccini, jr., Colgan; Allie Pringle, jr., Yates Center; Kate Radell, jr., Colgan; Breckey Rowley, sr., Udall; Lilly Schamberger, sr., Hoxie; Lili Shubert, fr., WaKeeney; Justi Sims, jr., Sedan; Claira Spurgeon, sr., Lyndon; Bekah Unruh, so., Sublette; Annabelle Vaught, sr., Jefferson North; Samantha Vermetten, so., Valley Heights; Madison Ward, jr., Ellinwood; Kayla Webb, jr., Solomon; Tiaghe Weeter, so., St. Francis; Brooke Wiebe, so., BEREAN ACADEMY; Katy Wilhelm, jr., Meade.

Class 1A, Division I

First team

Macy Doebele, Hanover, 5-11, jr.

Emilee Ebert, Frankfort, 6-0, jr.

Katie Glatczak, Centralia, 5-5, sr.

Katelin O’Brien, St. Paul, 5-9, sr.

Bri Rutherford, South Central, 5-7, jr.

Second team

Rylee Alexander, South Central, 5-10, sr.

Lauren Campuzano, Rural Vista, 5-9, jr.

Haven Hamilton, Stockton, 5-10, sr.

Elizabeth Hardacre, Thunder Ridge, 6-1, jr.

Reagan Kirkwood, Valley Falls, 5-6, jr.

Third team

Haley Crupper, Lebo, 5-11, sr.

Tianna Lohse, Hanover, 5-9, so.

Madison Lueger, Centralia, 5-10, jr.

Rachel Miller, Lakeside, 5-8, sr.

Tara Nelson, St. John, 5-10, sr.

Honorable mention

Hannah Askew, jr., South Gray; Kristen Beckman, so., Atwood; Jaysie Bowser, so., Clifton-Clyde; Kennen Brandt, so., Frankfort; BayLee Brummett, sr., Lakeside; Tess Cecrle, sr., Washington County; Jaetyn Conrad, jr., Fairfield; Maya Eidman, jr., Chase County; Olivia Engler, sr., Osborne; Rachel Frakes, sr., Valley Falls; Kelsey Hett, so., Centre; Danielle Kasprzak, sr., Southern Coffey; Allison Kearney, sr., Valley Falls; Brennen Kirchoff, so., Thunder Ridge; Morgan Kramer, so., Centralia; Ashley Melugin, sr., Flinthills; Melanie Renken, sr., Little River; Sydney Rice, sr., St. Paul; Ella Roberts, so., Dighton; Emily Salmans, sr., South Gray; Morgan Schrag, jr., Pretty Prairie; Tylyn Ward, jr., Caldwell; Emily Winter, sr., St. Paul; Megan Wright, sr., Chetopa; Jessa Yaussi, sr., Frankfort; Claire Zarybnicky, sr., Hanover.

Class 1A, Division II

First team

Paige Baird, Northern Valley, 5-7, jr.

Morgan Bolen, Hartford, 5-11, sr.

Peyton Havlas, Quinter, 5-10, sr.

Cora Vineyard, Argonia, 5-10, jr.

Madison Wiltse, Otis-Bison, 6-0, so.

Second team

Kylie Crist, Quinter, 5-5, sr.

Lauryn Dubbert, Beloit-St. John’s, 5-6, fr.

Megan Foster, Waverly, 5-5, so.

KayCee Miller, Golden Plains, 5-9, jr.

Kylee Ricke, Cunningham, 5-5, sr.

Third team

Riley Dietz, Wilson, 5-7, sr.

Rachel Keltz, Cheylin, 6-0, sr.

Trisha Mathewson, Axtell, 6-0, sr.

Morgan Polson, South Barber, 5-9, jr.

Maisie Schroeder, Hartford, 5-10, sr.

Honorable mention

Sydni Allen, sr., Sharon Springs; Booker, jr., Argonia; Brittney Byers, so., South Haven; Allie Cassel, so., BV-Randolph; Hannah Chambray, sr., Natoma; Ashlyn Cure, jr., Ingalls; Bailey Darbyshire, so., Hartford; Holly DeWeese, so., Cunningham; Kara Eilert, jr., Beloit-St. John’s; Jesie Frisbie, jr., Cheylin; Avery Gates, sr., Beloit-St. John’s; Lanie Goetz, sr., Wheatland-Grinnell; Emily Green, fr., Stafford; Kaleigh Hanzlick, jr., Wilson; Jill Henry, sr., Wetmore; Tricia Hokanson, jr., Bucklin; Lindsey Kaufman, so., Hutchinson Central Christian; Chaylee Lowry, sr., Northern Valley; Morgan Meyers, fr., Cunningham; Maggi Nieman, sr., Golden Plains; Shelby Ohlde, sr., Linn; Peyton Ostmeyer, sr., Natoma; Ashlyn Rogers, jr., Attica; Zoe Schultz, sr., Wheatland-Grinnell; Idallis Shaffer, sr., South Barber; Kaylee Simon, sr., Ingalls; Bailey Unruh, sr., Elyria Christian; Brittney Watt, sr., Quinter; Cynae Wiley, jr., South Haven; Katie Zelenka, sr., Wilson; Brooklyn Zoeller, so., BV-Randolph.

BOYS

Class 6A

First team

Tyler Brown, Derby, 6-1, sr.

Garrett Luinstra, Free State, 6-2, sr.

Joseph Pleasant, Blue Valley Northwest, 6-6, sr.

Luke Waters, Olathe Northwest, 6-5, sr.

Larry White, Topeka High, 6-4, sr.

Second team

Israel Barnes, Wichita Southeast, 6-4, sr.

Christian Braun, Blue Valley Northwest, 6-3, jr.

Parker Braun, Blue Valley Northwest, 6-9, sr.

Bryant Mocaby, Derby, 6-5, sr.

Jordan White, Washburn Rural, 6-0, jr.

Third team

Miles Emery, Blue Valley North, 6-6, sr.

Jarrett Hensley, SM North, 6-8; Jr.

Tymer Jackson, Olathe North, 5-10, jr.

Zane Meeks, SM East, 6-8, jr.

Ky Thomas, Topeka High, 6-0, so.

Honorable mention

Nate Awbrey, sr., Manhattan; Kelyn Bolton, sr., SM East; Xavier Cason, sr., Junction City; Sterling Chapman, sr., Campus; Brett Chapple, jr., Lawrence; AJ Dickerson, jr., Junction City; Miles Emery, sr., Blue Valley North; C.C. Ghilardi, sr., SM Northwest; Jack Hamilton, sr., Washburn Rural; Da’Vonshai Harden, so., Topeka High; Tyler Kahmann, sr., Campus; Clarence King, jr., Lawrence; Lonell Lane, fr., Kansas City Harmon; Remy Lemovou, sr., Wichita South; Kaleb Mackey, sr., Olathe East; Alston Mason, fr., Olathe West; Zach McDermott, sr., Free State; Jackson Nicodemus, sr., Olathe Northwest; Trey Quartlebaum, jr., Lawrence; KT Raimey, so., Olathe East; Raeshon Riddick, so., Manhattan; Jalan Robinson, sr., Free State; Hunter Schneider, sr., SM South; Cameron Southern, sr., SM West; Raymond Swopes, sr., Washburn Rural; Jake Tachinhart, jr., Blue Valley; Sam Ward, sr., Blue Valley Northwest.

Class 5A

First team

Marque English, Pittsburg, 6-5, sr.

Luke Evans, Carroll, 6-1, sr.

Caleb Grill, Maize, 6-3, jr.

Cooper Kaifes, Mill Valley, 6-2, sr.

Dylan Vincent, Eisenhower, 6-2, sr.

Second team

Ty Berry, NEWTON, 6-4, so.

Koriyon Carr, Topeka West; 5-10, sr.

Devin Davis, Wichita Heights; 6-1, sr.

Trey Duffey, Seaman, 6-6, jr.

Harper Williams, Salina Central, 6-0, jr.

Third team

Jared Baruth, DeSoto, 6-0, sr.

Chase Curtis, Pittsburg, 6-5, sr.

Dylan Farr, Emporia, 6-4, sr.

Kael Kordonowy, Maize South, 6-7, jr.

Sam Shaffer, Salina Central, 6-0, sr.

Honorable mention

Kobe Bonner, jr., Seaman; Gavyn Elkamil, so., Pittsburg; Ty Esfeld, jr., Great Bend; Wyzel Evans, so., Kansas City Wyandotte; Andrew Gagnon, jr., Andover; Dasani Giardina, sr., Highland Park; Tyon Grant-Foster, sr., Kansas City Schlagle; Elijah Griffin, sr., Topeka West; Nathan Heinen, sr., Seaman; Jack Johnson, fr., Andover; Wyatt Lange, sr., Valley Center; Ian McSwain, sr., Goddard; Drew Nusbaum, sr., Aquinas; Kenny Stewart, sr., Highland Park; Jordan Vincent, so., Eisenhower; Jeff Wake, sr., Eisenhower; Tyler White, sr., Shawnee Heights; William White, sr., Highland Park; Jay Wilson, sr., Emporia; Mitchell Woodward, sr., Kapaun.

Class 4A, Division I

First team

Mason Alexander, McPherson, 6-1, sr.

Cevin Clark, Arkansas City, 5-11, jr.

Ben Pyle, McPherson, 6-8, sr.

Javon Reliford, Labette County, 6-0, sr.

Jeremiah Robinson-Earl, Miege, 6-9, jr.

Second team

Xavier Bell, Andover Central, 6-2, so.

Jonny Clausing, Augusta, 6-4, sr.

Chase Dillon, Wamego, 5-11, sr.

Keyon Thomas, Bonner Springs, 6-0, jr.

Brandon Wilkes, Paola, 6-3, sr.

Third team

Jacob Coleman, Basehor-Linwood, 6-4, jr.

Daviance Covington, Piper 6-1, sr.

Brannon Feeback, Spring Hill, 6-4, jr.

Ezekial Lopes, Miege, 6-2, sr.

A.J. Watson, Bonner Springs, 5-8, jr.

Honorable mention

Jake Alexander, jr., McPherson; Brayden Belt, jr., Andover Central; Zac Burton, jr., Augusta; Easton Dean, jr., Labette County; Josh Early, jr., Miege; Drew Ellis, jr., Mulvane; TJ Fritz, jr., Wamego; Rock Jerome, jr., Eudora; Kobe Johnson, jr., Ottawa; Jesse Jones, sr., Fort Scott; Corbett Kimberlin, jr., Chanute; Ian King, sr., Wellington; Easton Leedom, jr., Andover Central; Jordan Mays, sr., Winfield; Grant Owens, sr., Buhler; Tucker Robinson, sr., Abilene; AJ Snipes, sr., Wellington; Jude Warren, jr., Circle; Noah Wildman, sr., Abilene; Jordan Wilson, sr., Arkansas City.

Class 4A, Division II

First team

Kobe Dickson, Holcomb 6-9, sr.

Zach Harvey, Hayden, 6-5, jr.

Easton Hunter, Andale, 6-2, so.

Gabe Pieschl, Marysville, 6-4, sr.

Martin Vogts, Rock Creek, 6-3, sr.

Second team

DeShawn Hanika, Hayden, 6-6, sr.

Cody McNerney, Collegiate, 6-2, sr.

Caleb Muia, Girard, 6-3 jr.

Nick Reinert, Smoky Valley, 5-11, sr.

Dariq Williams, Parsons, 6-0, so.

Third team

Garrison Fielder, Burlington, 6-5, sr.

Trey Gilbert, Holcomb, 6-3, sr.

DaQuan Johnson, Parsons, 6-0, so.

John Long, Santa Fe Trail, 6-0, jr.

Trey White, Baxter Springs, 6-1, jr.

Honorable mention

Jacob Adams, sr., Smoky Valley; Anthony Atkinson-Enneking, sr., Clay Center; Jacob Baker, sr., Wichita Trinity; Levi Braun, jr., Hayden; Jack Blumer, sr., Marysville; Parker Bruce, sr., Andale; Jett Canfield, sr., Hayden; Mason Chaney, sr., Holton; Riley Dick, sr., Wichita Collegiate; Jayce Dighans, sr., Baldwin; Gabe Fisher, sr., Wichita Collegiate; Broc Ginavan, sr., Frontenac; Brett Heitschmidt, sr., Smoky Valley; Izek Jackson, jr., Chapman; Zack Loy, sr., Chapman; Quinn Neuenswander, so. Jefferson West; Brannon Nordstedt, jr., Burlington; Dyelan Reed, jr., Concordia; Mason Strader, sr., Holton; Travis Theis, jr., Pratt; Caden Vanlandingham, jr., Wichita Trinity; Jace Watkins, jr., Burlington; Ben Weldy, sr., Smoky Valley; Carson Zenger, sr., Rock Creek.

Class 3A

First team

Diego Davila, Lakin, 6-1, sr.

Mason Griffin, Silver Lake, 6-1, jr.

Reese Nebel, HESSTON, 6-2, jr.

Kason O’Neal, HALSTEAD, 6-2, sr.

Trey Sides, Phillipsburg, 6-1, jr.

Second team

Lucas Briar, Sterling, 6-5, sr.

Canaan Daniels, Perry-Lecompton, 6-3, sr.

Bo Gooch, Belle Plaine, 5-11, jr.

Brandon Gray, Jayhawk-Linn, 6-3, sr.

Mitchell Henry, Nemaha Central, 6-0, sr.

Third team

Neal Bever, SEDGWICK, 5-10, sr.

Braden Gerber, HALSTEAD, 6-3, jr.

Hunter Kirby, Lakin, 6-1, sr.

Hunter Lewis, West Franklin, 6-4, sr.

Trent Scheer, Cheney, 5-10, sr.

Honorable mention

Raul Alvarado, sr., Southwestern Heights; Toby Baker, sr., Perry-Lecompton; Jordan Base, sr., Ellsworth; Carter Brown, so., Caney Valley; Ashton Clevenger, sr., Erie; Kenan Comley, sr., Sterling; Cameron Cox, jr., HESSTON; Remington Cravens, sr., Ellsworth; Jackson Dwyer, jr., Wellsville; Brayden Francis, sr., SEDGWICK; Kaleb Hammeke, jr., Hutchinson Trinity; Christian Hedrick, sr., Conway Springs; Mitch Flanagan, sr., St. Marys; Jordan Horn, sr., Scott City; Colten Kocour, sr., Maur Hill-Mount Academy; Cole Kramer, jr., Nemaha Central; Evan Allen Mader, jr., Caney Valley; Cam Melchiori, so., Caney Valley; Kash Parmes, sr., Eureka; Lakin Petz, sr., Cheney; Quinton Pfaff, jr., Chaparral; Cheney; Jaylen Pickle, sr., Cimarron; Garrison Pope, jr., McLouth; Connor Remar, jr., Hutchinson Trinity; Austin Rieschick, sr., St. Marys; Ryan Robertson, sr., Cherryvale; Maren Spoonhunter, sr., Royal Valley; Zach Schwinn, jr., Maur Hill-St. Academy; Zach Vance, jr., Wellsville; Luke Wells, sr., Haven; Tyson Wilkins, sr., Osage City.

Class 2A

First team

Tate Busse, St. Francis, 6-2, sr.

Aaron King, Yates Center, 6-3, jr.

Brett Liebl, Central Plains, 6-3, jr.

Damon Schmidt, Olpe, 6-5, sr.

Jake Thompson, Burlingame, 6-4, sr.

Second team

Alex Barton, Central Plains, 6-3, sr.

Cade Miller, West Elk, 5-9, sr.

John Pfannenstiel, Ness City, 6-1, jr.

Jaime Reed, Lyndon, 6-1, sr.

Dexton Swinehart, Lyndon, 5-10, sr.

Third team

Kiefer Brewer, Sedan, 6-5, sr.

Payton Froese, Inman, 6-0, jr.

Aaron Higginbotham, Colgan, 6-6, jr.

Jonathon Jackson, Maranatha Academy, 6-4, so.

Caleb Jordan, Sacred Heart, 5-10, sr.

Honorable mention

JJ Allen, Bennington; Kole Breth, sr., Oberlin; Jeremiah Buche, sr., Colgan; Garrett Burden, jr., Medicine Lodge; Jared Casey, so., Plainville; Camren Clements, sr., Oxford; Braden Dohl, sr., Jackson Heights; Noah Eichelberger, sr., MOUNDRIDGE; Jace Engel, sr., Oakley; Sam Fisher, so., Pratt Skyline; Ben George, sr., Uniontown; Cobe Green, so., Bishop Seabury; Alex Hickel, jr., Central Plains; Jax Holland, jr., Maranatha Academy; Drew Honas, sr., Medicine Lodge; Boston Lane, sr., Jefferson County North; Trevor Morgan, sr., Hodgeman County; Caiden Musick, sr., Burlingame; Braden Neilson, jr., Solomon; Chase Nelson, sr., Wabaunsee; Colton Noonan, sr., Burlingame; Toby Penner, sr., BEREAN ACADEMY; Darien Ratzlaff, jr., Hillsboro; Jacob Rein, sr., Macksville; Devin Ryan, jr., Central Plains; Andres Rios, jr., Ness City; Christian Scheopner, sr., Ness City; Wyatt Schulz, sr., Olpe; Lathan Schwarz, sr., Hoxie; Wes Shaw, jr., Hillsboro; Easton Slipke, sr., Hoxie; Kolby Stein, jr., Spearville; Brayden Summers, sr., Jefferson North; Mason Thiessen, jr., Inman; Tyler Tobin, sr., Pratt-Skyline; Karsten Walker, sr., West Elk; Kylar Walker, sr., Sedan; Elias Werth, sr., Hillsboro.

Class 1A, Division I

First team

Carter Bruna, Hanover, 6-0, jr.

Chase Fisher, St. John, 6-3, sr.

Clifton Miller, South Gray 6-2, jr.

Gilbert Peters, South Gray, 6-6, sr.

Devin Taylor, Doniphan West, 5-11, sr.

Second team

Jayden Garrison, Little River, 6-0, so.

Bradley Koch, Clifton-Clyde, 6-2, sr.

Thatcher Lackey, Greeley County, 6-4, jr.

Chonnor Ludolph, Southern Coffey County, 6-1, sr.

Tanner Marten, Olpe, 6-4, sr.

Third team

Tanner Halling, St. John, 6-7, so.

Braden Leitner, Rawlins County, 5-9, sr.

Jalen Risley, Caldwell, 6-1, jr.

Zach Sorell, Clinfton-Clyde, 5-8, sr.

Daegan Steinlage, Centralia, 6-5, jr.

Honorable mention

Blake Allender, so., Norwich; Owen Alexander, so., South Central; Hunter Aspinwall, jr., Valley Falls; Thomas Atkins, jr., Hanover; Ty Blair, sr., Satanta; Jacob Burdine, sr., Stockton; Cameron Campuzano, fr., Rural Vista; Jose Chavez, jr., Greeley County; Brendon Doherty, sr., St. Paul; Kamble Haverkamp, so., Centralia; Darnell Holloway, jr., Osborne; Nathan Jackson, sr., Wakefield; Peyton Johnson, sr., Lakeside; Dawson Leimkuhler, jr., Southern Coffey County; Braden Nelson, jr., Stockton; Pete Peters, jr., Hanover; Nathan Pickerell, jr., Valley Falls; Anton Reeves, sr., Pike Valley; Newt Smith, sr., Doniphan West; Zach Sorell, sr., Clifton-Clyde; Cole Srajer, sr., Centre; Cole Svoboda, sr., Centre; Levi Watts, sr., Doniphan West; Jordan Wherry, jr., Osborne; Heath White, sr., Pike Valley; Steele Wolters, so., Osborne; Dawson Worrell, sr., Rural Vista; Nick Worthington, sr., Rawlins County; Cooper Zehr, jr., BURRTON.

Class 1A, Division II

First team

Nate Heneha, Central Christian, 6-2, sr.

Trevor Medina, Sharon Springs, 6-1, jr.

Riley Sides, Northern Valley, 6-1, jr.

Chandler Ostmeyer, Wheatland-Grinnell, 6-4, sr.

Tyler Thiessen, Elyria Christian, 6-5, sr.

Second team

Quinn Buessing, Axtell, 6-0, so.

Cole Coggins, South Barber, 6-3, jr.

Greysen Gardiner, Ashland, 6-2, so.

Conner Havlas, Quinter, 6-4, jr.

Maitland Wiltse, Otis-Bison, 6-4, jr.

Third team

Alex Granillo, Moscow, 6-0, jr.

Aidan Fields, Elyria Christian, 6-2, jr.

Blake Harnden, Attica, 5-10, jr.

Kade Scott, Pawnee Heights, 6-2, jr.

Justice Kemmerer, Hartford, 5-9, sr.

Honorable mention

Cade Anderson, sr., Otis-Bison; Caden Bach, jr., Northern Valley; Jayden Bess, sr., Wilson; Russ Cole, jr., Northern Valley; Anton Foust, jr., Otis-Bison; Caleb Froese, jr., Elyria Christian; Colton Grieving, sr., Logan; Neal Gugelmeyer, jr., South Barber; Kyler Haffner, so., Wheatland-Grinnell; Hayden Hermreck, jr., Crest; Joel Hutfles, jr., Wetmore; Seth Johnson, sr., Sharon Springs; Caleb Karst, sr., Pawnee Heights; Caden Kinderknecht, sr., Northern Valley; Dalen Kistner, jr., Hartford, 5-10; Bailey McQuillan, sr., Weskan; Cole Montgomery, jr., Randolph-Blue Valley; Lane Peter, jr., Randolph-Blue Valley; Trevor Pierce, sr., Argonia; David Thompson, sr., Palco.